قبرس شمالی، به طور رسمی جمهوری ترکیه شمالی قبرس، یک کشور خود اعلام شده است که بخشی از شمال شرقی جزیره قبرس را تشکیل می دهد. قبرس شمالی توسط جامعه بین المللی به عنوان قلمرو اشغالی جمهوری قبرس مورد توجه قرار گرفته است. زبان رسمی ترکی است، اما زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم به طور گسترده ای صحبت می شود.
شمال قبرس در تقاطع اروپا، خاورمیانه، آسیا و آفریقا قرار دارد. نزدیک ترین همسایه های آن ترکیه، قبرس جنوبی، لبنان، یونان، مصر، اسرائیل و سوریه هستند. قبرس در تقاطع سه قاره قرار گرفته و تاریخی پر جنب و جوش، آب و هوای مناسب و گرم ترین اقامت و پذیرایی را در مدیترانه دارد.
این منطقه برای سالهای زیادی یک زمین بازی بریتانیایی داشته است که ترکیبی کامل از آرامش، ورزش های آبی و اکتشاف هیجان انگیز را در کنار خط ساحلی زیبای خود دارد، همچنین برای قبرس شمالی دارای بخش های باستان شناسی غنی و قلعه های قرون وسطایی دارد. این کشور از بیش از 300 روز آفتاب بدون وقفه، دریاهای آبی بدون آلودگی، زیبایی یک چشم انداز بی نظیر و سواحل بی نظیر خلوت برخوردار است.
قبرس شمالی یک سیستم دولتی و مالی کاملا جداگانه دارد که از یورو استفاده نمی کند. در قبرس شمالی، سیستم بانکی به طور معمول عمل می کند و خوشبختانه، از هیچ گونه مشکلات مالی بر خلاف بخش قبرس یونانی و سایر نقاط اروپا تحت تاثیر قرار نمی گیرد. پول محلی لیره ترکیه است. کارت های اعتباری عمده به طور گسترده پذیرفته می شوند.
قبرس شمالی، از سواحل محاصره شده و خرابه های باستانی تا غذاهای خوش طعم و مناظر طبیعی زیبا و خیره کننده، آرامش کامل را فراهم می کند. بنابراین، اگر بخواهید از فشارهای زندگی قرن 21 فرار کنید، فقط تعطیلات در قبرس شمالی می تواند برای شما نیروبخش باشد.