درباره تحصیل در اوکراین چه می دانید؟

اوکراین یکی از جذاب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل آکادمیک دارند، می باشد که در رشته های مختلفی چون پزشکی، مهندسی، علوم و زبان می توانند تحصیل کنند.

مهم ترین چیزی که این کشور را یکی از بهترین مقاصد تحصیلی می سازد سادگی و انعطاف تحصیلی و پذیرش در دانشگاه های آن است که منجر به گرفتن پذیرش در دانشگاه های دولتی این کشور می شود. نکته بعدی شهریه مناسب تحصیلی در مقایسه با سایر کشورهای که همان رشته ها را گاهی حتی با کیفیت آموزشی پایین تر ارائه می دهند. همچنین هزینه زندگی این کشور که با همه طبقات اجتماعی جامعه همخوانی داشته و قابل پرداخت است که شامل هزینه اجاره خانه و خورد و خوراک نیز می شود. این کشور محیطی بسیار مناسب برای دانشجویان فراهم می کند.

بسته به رشته تحصیلی دوره های تحصیل تا 6 سال می باشد. دوره پزشکی 6 سال، دندان پزشکی، داروسازی و دامپزشکی 5 سال می باشند. رشته های مهندسی، علوم اقتصاد، حسابداری، بازرگانی و علوم مثل ریاضیات، فیزیک و زیست شناسی 4 سال و رشته پرستاری 3 سال است.

شهریه دانشگاه بسته به دانشکده تحصیلی و رشته و گرایش شما از سالی 2000$ تا 6000$ دلار تخمین زده می شود. هزینه های زندگی متناسب با سبک زندگی هر فرد متفاوت است اما در مجموع  و به طور معمول بین 500$ تا 700$ است که شامل هزینه مسکن، رفت و آمد، خورد و خوراک و غیره می باشد.

هزینه خوابگاه دانشگاه بین 500$ تا 1000$ سالیانه می باشد و هزینه اجاره آپارتمان بسته به مکان و متراژ آن بین 200$ تا 400$ ماهیانه می باشد.

زبان تحصیلی در دانشگاه های اوکراین به 3 زبان است: اوکراینی، روسی و انگلیسی