دوره مدرسه در استرالیا شامل پیش دبیستانی، ابتدایی، متوسطه یا دبیرستان و کالج می باشد. دوره تحصیل در مدرسه 13 سال طول می کشد ، از پیش دبستانی تا دبیرستان. تحصیل در مدرسه برای افراد زیر 16 سال اجباری است. مدارس شامل مدارس دولتی و غیر دولتی (از جمله مدارس مذهبی مانند مدارس کاتولیک یا اسلامی) و مدارس بر اساس فلسفه آموزشی مانند مونتسوری و اشتاینر می باشند. تمام مدارس باید در اداره آموزش و پرورش ایالت یا منطقه ثبت شده باشند و الزامات دولتی از نظر زیرساختی و ثبت معلمان را دارا باشد.
مدارس استرالیا کاری بیش از آموزش دانش آموزان انجام می دهند. آنها دانش آموزان را برای زندگی‌، توسعه مهارت های برقراری ارتباط، نظم فردی و احترام به خود و همسالان و جهان اطراف خود، آماده می شوند. مدارس برنامه ی درسی موضوعات گوناگونی ارائه می دهند از جمله: زبان انگلیسی، ریاضیات، مطالعات اجتماعی و محیط زیستی، علوم، هنر، زبان هایی غیر از زبان انگلیسی، فن آوری، بهداشت و تربیت بدنی. همچنین به آموزش گروهی معتقداند– شامل کار گروهی، بیان خود، و پیشرفت های فردی که خارج از کلاس درس اتفاق می افتند. در استرالیا دانش آموزان از محیط آموزشی متنوعی بهره مند هستند که همان قدر که آموزشی است توانایی های فردی را نیز غنی می سازد و مهارت ها و کیفیت مورد نیاز در این جهان درحال تغییر را ارائه می دهد.
استاندارد بالاتر از یادگیری
مدارس استرالیا در میان بهترین س مدارس دنیا هستند. خودتان ببینید چه چیزی باعث ارزشمند شدن آموزش و پرورش استرالیا است:
• کلاس های کوچک (حداکثر 30 دانش آموزان در یک کلاس).
• معلمان مجرب که تحصیلات دانشگاهی دارند و معلمان متخصص در موضوع خاص.
• امکانات با استاندارد بالا – از جمله سطح بالای تکنولوژی، تمامی مدارس کامپیوتر و دسترسی به اینترنت دارند.
• برنامه “استعدادها و تیزهوشان”، برای دانش آموزانی که نمرات بالاتری دارند.
• برنامه ها موفقیت عالی، که به دانش آموزان برتر اجازه مطالعه موضوعات دانشگاهی برای تطبیق واحد می دهد.
• برنامه های آموزشی فردی برای دانش آموزانی که نیاز به حمایت بیشتری برای یادگیری دارند.
• چارچوب تضمین کیفیت که در آن مدارس باید استانداردهای مورد نیاز را تامین کند.

سبک ها آموزش و روش های ارزیابی
انواع روش های تدریس استفاده می شود، از جمله: آموزش معلم محور، پژوهش های دانشجویی، پروژه های و ارائه گروهی ، ارائه بصری، آموزش الکترونیکی و کلاس های تعاملی. انواع روش های ارزیابی برای ارزیابی نتایج دانش آموزان استفاده می شود که ممکن است پروژه های تحقیقاتی فردی ، تکالیف گروهی، ارائه شفاهی و بصری، استفاده از فن آوری از جمله پاورپوینت، پادکست و یا ارائه ویدئوکست، و همچنین تست ها و تکالیف کلاسی سنتی تری باشد. برنامه های تست های کشوری و ایالتی برای اطمینان از استانداردهای فراهم شده و تآمین شده، می باشند.
تولید رهبران فکری
برنامه درسی مدرارس استرالیا شما را برای آینده آماده می کند. مدارس دانش آموزان را به فراگیرانی مستقل و موفق، افرادی با اعتماد به نفس و خلاق، و شهروندان فعال و آگاه تبدیل می کنند- با این دیدگاه که تمام مهارت ها، دانش و توانایی برای رشد در دنیایی جهانی شده آموزش دهد. از مهد کودک تا سال 12، مدارس استرالیا بر ارائه ارزش ویژه به هر دانش آموز، و تلاش برای برتری در تمامی زمینه های آموزشی تمرکز می کنند.
مدارک تحصیلی مدارس
پس از اتمام دوره دبیرستان (سالهای 11 و 12) به دانش آموزان آزمونی می دهند و مدرک رسمی دریافت می کنند. نام این مدرک در سیستم های آموزشی ایالتهای مختلف استرالیا متفاوت است اما صرف نظر از اینکه این مدرک چه نامیده می شود، توسط همه دانشگاه های استرالیا ، مراکز آموزش عالی، موسسات آموزش فنی و حرفه ای ، و همچنین بسیاری از موسسات بین المللی به رسمیت شناخته می شود.