canada-student-visaآموزش عالی در کانادا
انواع مختلفی از مؤسسات آموزش عالی (بعد از دوره متوسطه) در کانادا وجود دارد که شامل کالج ها ، دانشکده های فنی و کاربردی / علمی و دانشگاه ها می باشد. دانشکده ها غالباً گواهینامه ها ، دیپلم ها و مدرک کاردانی را اعطا می کنند ، در حالی که دانشگاه هایی که به طور معمول بیشتر بر تحقیقات متمرکزند ، هم در مقاطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد مدارک لیسانس و فوق لیسانس اعطا می کنند.
کسب مدرک کارشناسی در کانادا بسته به نوع دوره و دانشگاه بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. بسته به نوع مدرک تحصیلات تکمیلی که قصد کسب آن را دارید ، یک دوره تحصیلات تکمیلی بین یک تا سه سال طول می کشد.
در سیستم آموزشی از استان به استان تفاوت های جزئی وجود دارد زیرا مراکز آموزش عالی در کانادا توسط دولت های استان مربوطه اداره می شوند.
هزینه تحصیل در کانادا
در مقایسه با بیشتر کشورهای انگلیسی زبان ، هزینه تحصیل در کانادا مقرون به صرفه تر است. هزینه شهریه برای دوره کارشناسی در دانشگاه می تواند بسته به موسسه و دوره ای که برای تحصیل انتخاب کرده اید ، بین 15 تا 35 هزار دلار باشد. شهریه برای رشته های هنری و علوم انسانی پایین تر از مدرک مهندسی یا پزشکی است.
فراموش نکنید که اگر تصمیم به زندگی در محوطه دانشگاه علاوه بر هزینه های کتاب و موارد دیگر، هزینه های اسکان و غذا نیز وجود خواهد داشت.