1. انتخاب کوالالامپور در رتبه 1 بین دانشگاه های برتر QS به عنوان ‘یکی از مقرون به صرفه ترین شهرها برای دانشجویان در سال 2016 ‘
مطابق با اعلام QS برای “مقرون به صرفه ترین شهرها برای دانشجویان در سال 2016” ، کولالامپور با داشتن ترکیبی برنده از هزینه های زندگی پایین و شهریه نسبتاً کم (به طور میانگین 3،900 دلار در سال) ، امتیازی عالی برای مقرون به صرفه بودن را کسب کرد.
2. متوسط هزینه زندگی در مالزی در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی محبوب پایین تر است.
گزارش HSBC در سال 2014 همچنین نشان داد که میانگین هزینه زندگی در مالزی برای دانشجویان بین المللی در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی محبوب همچون استرالیا ، انگلیس و ایالات متحده پایین تر است.
3. رتبه بندی کیفیت زندگی در Mercer 2016، کوالالامپور را در بین 10 شهر برتر آسیا و اقیانوسیه قرار داده است.
در رتبه بندی کیفیت زندگی در Mercer 2016 ، که به عواملی مانند امنیت ، بهداشت ، آموزش و خدمات عمومی نگاه می کند ، کوالالامپور در بین 10 شهر برتر آسیا-اقیانوسیه، دومین شهر در جنوب شرقی آسیا و 86 در بین 230 شهر از این فهرست قرار گرفت.
4. مالزی در فهرست جهانی صلح 2015، رتبه 28 را کسب کرد.
مالزی همچنین کشوری با سیاست پایدار و از نظر جغرافیایی امن است که در تمام طول سال از آب و هوای گرمسیری و مرطوب استوایی برخوردار است.
5. تنوع در مالزی باعث می شود که دانشجویان بین المللی در معرض فرهنگ ها و سنت های مختلف قرار گیرند.
تنوع در مالزی بدان معنی است که دانشجویان بین المللی در معرض زبان ها ، فرهنگ ها و سنت های مختلف و همچنین طیف گسترده ای از خوراکی های لذیذ و مکانهای دیدنی برای کاوش قرار می گیرند.
6. مالزی جایگاه غذاهای مختلف است و تفریحات فراوان است.
انتخاب های زیادی در مالزی وجود دارد از فودکورت های محلی گرفته تا رستوران های خاص منطقه ای. تفریحات در مالزی فراوانی زیادی دارد ازجمله مراکز خرید ، سینماها ، سالن های ورزشی ، مجتمع های ورزشی و موارد بسیار دیگر.
7. خدمات گسترده پشتیبانی دانشجویان بین المللی
-درخواست ویزا
-ملاقات نماینده دانشگاه با دانشجو در فرودگاه
-هماهنگی برای خوابگاه و اسکان
-فعالیت های اجتماعی و تفریحی
8. سیستم ساده و بدون دردسر برای دانشجویان بین المللی برای ورود به مالزی
اخذ ویزا و گذرنامه دانشجویی برای تحصیل تمام وقت در مالزی یک روند سریع و آسان است.
9. دروازه ای به جنوب شرقی آسیا
با نهمین فرودگاه برتر دنیا، دانشجویان می توانند سیاحت در کشورهای همسایه ASEAN مانند تایلند ، سنگاپور ، اندونزی و فیلیپین و همچنین موارد دیگر مانند چین ، ژاپن و استرالیا را آسان بیابند.
10. سفر مقرون به صرفه
در مالزی مسافرت مقرون به صرفه برای دانشجویان با ایرلاین های کم هزینه مانند AirAsia ، AirAsia X ، Cebu Pacific ، Malindo Air ، Tiger Airways ، Scoot و Jetstar Asia فراهم می شود.
11. کار در حین تحصیل
به کلیه دانشجویان بین المللی دارای گذرنامه معتبر دانشجویی، مجاز هستند حداکثر 20 ساعت در هفته در طول تعطیلات ترم یا تعطیلات بیش از 7 روز، در بخش های خاص کار کنند.
12. به راحتی در شهرهای بزرگ مانند کوالالامپور می توان گشت و گذار کرد.
-Light Rapid Transit (LRT)
Mass Rapid Transit (MRT)- (به زودی تکمیل می شود)
-تاکسی،Uber و GrabCar
-مونوریل کوالالامپور
KTM Komuter-
-اتوبوس های MyRapid buses